2. Jak poznałem Andrzeja Mazura…

Nawiązując do poprzedniego wpisu, moja pierwsza publikacja sprzedała się dość szybko. Nie trzeba zbytnio główkować, że po takim sukcesie wydawca proponuje dalszą współpracę. Dość szybko rozpocząłem pracę nad nowym materiałem. Nie było to trudne, bo od początku swojej pracy w szkole podstawowej zbierałem swój materiał, który mogłem później wykorzystać w publikacji. To było niesamowite wyzwanie dla młodego nauczyciela, wiedziałem, że sam niewiele mogę zrobić – musiałem zebrać zespół ludzi, którzy będą chcieli ze mną współpracować, a przede wszystkim zaufać mi, że tworzymy coś nowego, wyjątkowego i wierzymy wspólnie w sukces.

Jedną z pierwszych osób, która dołączyła do mnie był Andrzej Mazur – świetny muzyk, kompozytor i aranżer. Co mnie skłoniło, do tego aby zaproponować mu współpracę?
– Wiąże się z tym ciekawa historia.
– Kiedy wiosną 1992 roku w teren ruszył przedstawiciel Wydawnictwa ALEX prowadząc dystrybucję wspomnianej wcześniej publikacji Wesołe Nutki w okolicach Srebrnej Góry, w małej miejscowości odwiedził szkołę podstawową i zaproponował do zakupienia moją publikację dyrektorowi tej szkoły. Ówczesny dyrektor Pan Andrzej Mazur po przesłuchaniu materiału wyraził swoją opinię – „Robię w domu sto razy lepsze rzeczy”.

O takiej wypowiedzi szybko poinformował mnie reprezentant wydawnictwa. Było mi wtedy przykro, jednak szybko o tym zapomniałem.

Budując za kilka miesięcy zespół autorski szybko przypomniałem sobie to zdarzenie i pomyślałem, mam już jednego człowieka byleby się tylko zgodził ze mną pracować – on musi być naprawdę dobry, jako jedyny skrytykował moją publikację, ma własne zdanie na temat muzyki – takiej osoby mi potrzeba. Nie pomyliłem się! Współpracujemy ze sobą nadal. Andrzej był również w moim zespole autorskim P21. Przez lata przygotowywał dla mnie aranżacje do różnych moich publikacji – to niesamowicie utalentowany, skromny muzyk jak przystało na takiego artystę, nauczyciel z pasją i świetny przyjaciel. Przez wiele lat miałem okazję się od niego wiele nauczyć.

DZIĘKUJĘ CI ZA TO ANDRZEJKU!

#projektp21 #wydawnictwoalex #piotrkaja #andrzejmazur #aranżacje #autorzymuzyka4-8 #muzykadlaklas4-8 #podrecznikrepertuarowy  #zespółautorskip21