5. Podróży po kraju cd.

Nie mogę się oprzeć tym wspomnieniom związanym z przygodą, która rozpoczęła się od momentu wydania Podręcznika repertuarowego MUZYKA DLA KLAS IV-VIII i podróżom z nim związanych. Jednym z miejsc warsztatowych, do których powracałem kilka razy był Gorzów Wielkopolski. Na zaproszenie doradców metodycznych p. Teresy Cichosz i p. Jadwigi Kos gościłem kilkukrotnie w tym mieście.

Kiedy poznałem te wspaniałe dziewczyny, zaimponowało mi ich niesamowite zaangażowanie w muzykę, nie tylko w szkole, ale również poza szkołą. Na jednej z konferencji, na którą byłem zaproszony do WOM-u w Gorzowie Wlkp. w pięknym pałacyku nad rzeką Wartą usłyszałem śpiewające dziewczyny z zespołu wokalnego ANIOŁY prowadzonego przez Teresę. Do tej pory mam kasetę magnetofonową wydaną przez Międzychodzki Dom Kultury pt. Jesienne spotkania. To była urocza chwila, którą pamiętam do dzisiaj. Jadwiga prowadzi nadal Chór Cantabile, którego siedziba tak mi się wydaje jest dokładnie w tym pałacyku – Grodzkim Domu Kultury do którego właśnie przyjeżdżałem prowadzić warsztaty dla nauczycieli muzyki – to również wspaniałe wspomnienia, zresztą zarówno na jednym jak i na drugim zdjęciu widać naszą wspólną radość.

Równie wspaniałym ośrodkiem, który często odwiedzałem był WOM w Zielonej Górze. Pierwszy raz przyjechałem na zaproszenie również zaangażowanego nauczyciela p. Wiesławy Komady, która w Sulechowie prowadziła niesamowity chór. Pani Komada była rzeczoznawcą ministerialnym zajmującą się recenzjami dydaktycznymi podręczników do muzyki. Na koniec jeszcze jedna fotka na wspomnienie Zielonej Góry.

Muszę dodać, że warsztaty prowadzone z Andrzejem Mazurem zarówno w Gorzowie Wlkp. jak i Zielonej Górze były bardzo miłym doświadczeniem, nie tylko dla uczestników ale również dla mnie (Andrzej – pierwszy od lewej w ostatnim rzędzie). W Zielonej Górze w 1995 roku towarzyszyła nam Ania Tabisz (druga od lewej w pierwszym rzędzie) twórczy nauczyciel i świetna pianistka. Obecnie Dyrektor Szkoły Muzycznej w Dzierżoniowie.

Pozdrawiam Cię Aniu i dziękuję za poświęcony czas dla mnie i dla nauczycieli muzyki, którzy zaufali nam i przychodzili na nasze warsztaty.

#wydawnictwoalex #piotrkaja #annatabisz #andrzejmazur #jadwigakos #teresacichosz #wiesławakomada #warsztatymuzyczne #muzykadlaklas4-8 #podrecznikrepertuarowy  #zielonagora #gorzowwielkopolski #doradcametodyczny